„Astăzi sărbătorim 100 de ani de la înființarea CSM Reșița! Sărbătorim, de fapt, toate generațiile de sportivi, suporteri și toți oamenii de bine care, prin munca și pasiunea lor, au pus, fiecare dintre ei, o cărămidă la istoria acestui club și au făcut ca acesta să reziste în timp și să devină unul dintre cele mai vechi cluburi din România.
100 de ani de momente frumoase, de victorii, dar și de dezamăgiri. Pentru că așa este sportul. Și tocmai pentru asta îl iubim.
La mulți ani, CSM Reșița! Și mulți ani înainte!”
Mesajul a fost transmis sîmbătă, 16 ami, la ceas… CENTENAR de către primarul municipiului Reșița, Ioan Popa.

