Universitatea Craiova a câştigat, în această seară, titlul de campioană a României, după ce a învins, pe teren propriu, scor 5-0, pe Universitatea Cluj, Craiova reuşind eventul în acest sezon, după ce săptămâna trecută a câștigat și Cupa României. Acesta este primul trofeu pentru echipa din Bănie după o pauză de 35 de ani.
Ștefan Baiaram: “Visez la acest moment de când m-am apucat de fotbal. Mă bucur că am făcut eventul. Niciodată de când sunt la Craiova nu am avut echipă aşa de bună. Sunt mândru de toţi colegii mei. Mai avem o săptămână, după voi intra în vacanţă dacă domnul selecţioner nu mă va chema, sper să mă cheme. Cu siguranţă vreau să plec”.
Citește mai departe pe Craiova Business.

